ŞEHİTLİK ZİYARETİNDE DUYGULU ANLAR

Ankara Valisi Vasip Şahin, Kahramankazan Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, ilçe protokolü ve şehit yakınları ile gaziler Kurban Bayramı öncesi Kahramankazan’daki şehitleri mezarları başında dualarla andı.

 

Kahramankazan’da, Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirilen anlamlı etkinlikte, ilçedeki terör ve 15 Temmuz şehitleri unutulmadı. Program taziye evinde şehitler adına okutulan Mevlid ile başladı. Daha sonra dualar edilerek mezarlara karanfiller bırakıldı. Ziyaretler sırasında duygusal anlar yaşandı.

 

Ankara Valisi Şahin, yaptığı açıklamada, "Bu kutsal topraklar, vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin sonsuz mekanıdır. Onlar bizim en değerli varlıklarımızdır. Bugün burada onları anmak ve dualarımızı sunmak için bulunuyoruz. Onların kahramanlıkları ve fedakarlıkları bizlere ilham vermektedir" dedi.
 

15 Temmuz Derneği Başkanı Turunç ise şunları söyledi: "Şehitlerimiz, bu toprakların gerçek kahramanlarıdır. Onların aziz hatıralarını yaşatmak ve minnetimizi göstermek için buradayız. Kurban Bayramı'nın gelmesiyle birlikte onları yad etmek, manevi anlamda bizi bir araya getiriyor. Onlara minnet borcumuzu ödemek için her zaman yanlarındayız."

 

Ziyaret sırasında duygusal anlar yaşanırken, şehitlerimizin yakınları da bu özel günde mezarları başında hazır bulundu. Onların gözyaşları, şehitlerimize olan sevgi ve özlemi gösterirken, birlik ve beraberlik duyguları da tüm katılımcılara hakim oldu.

Kahramankazan'da gerçekleştirilen bu anlamlı ziyaret, şehitlerimizin anısını yaşatma ve onlara olan vefa borcumuzu yerine getirme adına önemli bir adım oldu diyen Başkan Oğuz, “Bugünlerimizi şehitlerimizin fedakarlıklarına, vatan uğruna canlarını feda etmelerine borçluyuz. Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmalıyız, onlar için ne yapsak az. Şehitlerimizin her zaman kalbimizde olduğunu hatırlamak ve onların aziz hatıralarını yaşatmak, bizlere vatan sevgisi ve milli birlik bilincinin önemini bir kez daha hatırlatmaktadır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatcak ve onlara olan minnettarlığımızı her zaman göstereceğiz” dedi.