KAHRAMANKAZAN’DA ATLI OKÇULUK RÜZGARI

Kahramankazan Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nde gerçekleşen 2023 Yılı Şafak Tavkul Sezonu Atlı Okçuluk müsabakalarının finali kıyasıya rekabet içerisinde geçti. Müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyalarını, programa katılan eski Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur ve Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Başkanı Zübeyir Bekiroğlu takdim etti.

 

Sporcular son gösterilerini sergilerken, müsabakalar ata sporu severleri tarafından büyük bir heyecan ve coşkuyla izlendi. 10 ilden 167 sporcu ile 20 hakem ve federasyon görevlisinin katılımıyla gerçekleşen müsabakaların finali sporcuların at üzerinde bayraklı selamlamalarıyla başladı. Üç gün boyunca süren etkinlikte minikler, genç erkekler, yetişkin kadınlar ve yetişkin erkekler olarak farklı kategorilerde sporcular yarıştı. Kategorilere göre dereceye giren sporcular tek tek sahneye çıkarak üçüncülük, ikincilik ve birincilik madalyalarının sahibi oldular.

 

Sporcular ve izlemeye gelen vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan etkinliğe birçok övgü geldi. Kahramankazan Belediyesi’nin etkinliğe ev sahipliği yapmasıyla birlikte kaliteli bir biçimde sporcuları ağırlayarak organizeye verdiği destekler teşekkür sebebi oldu. Sporcular Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’a özellikle teşekkürlerini sunarken vatandaşlar ise Kahramankazan’ın etkinliklerde aktif rol almasını ve spor ile sporcuya verdiği önemi dile getirerek bu tarz etkinliklerin devamını talep ettiler.  Vatandaşlar, Kahramankazan’ın örnek ve öncü bir ilçe belediyesi olduğunu dile getirirken büyükşehir belediyelerinin de bu tarz etkinliklere öncülük etmesi gerektiğinin altını çizdiler.

 

Ata sporlarımıza her zaman sahip çıkmalıyız diyen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, “Geçen yıl da yine aynı etkinliği Kahramankazan’lı hemşehrilerimizle buluşturmuştuk. Sadece ilçemizden değil farklı il ve ilçelerden de vatandaşlar müsabakaları izlemeye geldiler. Ata sporlarımıza sahip çıkarak geçmişte yaşanılan hikayeler, destanlar, öyküler bundan sonrada uzun yıllar yaşansın istiyoruz. Çok keyifli bir etkinlik oldu. Vatandaşlar üç gün boyunca heyecanlı anlar yaşadı. Bizler de bu tür etkinlikleri ilçemizde daha sık yapmak istiyoruz. Ata sporlarımıza verdiğimiz önemi somut olarak da insanlarımıza aktarmak istiyoruz. Kıyasıya rekabet sonrasında kazananlar oldu, kaybedenler oldu. Bu bir yarış, kazasız belasız dostluk ve saygı içerisinde geçti. Bunu için de ayrıca mutluyuz. Kazanan kaybeden herkesi tebrik ediyorum” dedi.