KAHRAMANKAZAN'DA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ

Kahramankazan’da yıllardır süregelen bayramlaşma geleneği bu sene Kurban Bayramı’nda da yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

 

Geleneksel halk bayramlaşması her yıl olduğu gibi bu yıl da Milli Egemenlik Parkında gerçekleştirildi. Bayramlaşmaya İlçe Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Kahramankazan 15 Temmuz Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Cafer Akın, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye personelleri, siyasi partilerin mensupları ve vatandaşlar katılım sağladı. Katılımın oldukça yoğun olması dikkatleri üzerine çekerken birlik ve beraberliği yansıtan samimiyet dolu anlar yaşandı. 

 

Başkan Oğuz, bu geleneğin her sene devam ettiğinin altını çizerek, ‘’Bayram paylaşmaktır, vefadır, hatırlamaktır, birlik ve bir arada olmaktır. Geleneksel bayramlaşma merasimini birlik ve beraberlik içerisinde yoğun bir katılımla gerçekleştirdik. Tüm siyasi partileri, personelleri, vatandaşlarımızı burada bir arada görmek gururlandırıcı. Allah birliğimizi daim eylesin. Yine bu birlik ve dirlik içerisinde nice bayramlara erişmeyi Rabbim bizlere nasip etsin. Herkese hayırlı bayramlar diliyorum’’ dedi.