“YÜZYILLARDIR PAYLAŞIYORUZ”

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz ve eşi Nergiz Oğuz, Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelere çat kapı ziyaretler yaparak bayramlarını tebrik etti. Ziyaretler sırasında miniklere ise bayramlık kıyafetler ve oyuncaklar hediye edildi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, bayram öncesi ihtiyaç sahibi, yaşlı, engelli ve şehit aileleri ile gaziler olmak üzere ilçede ikamet eden her kesime yönelik pek çok ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretlerde ailelerin ihtiyaçları karşılanırken, aynı zamanda toplumda dayanışma ve paylaşma duyguları da güçlendirilmiş oldu. Başkan Oğuz'un bu samimi ziyaretleri, hem çocukların yüzlerindeki mutluluğu artırdı hem de ailelere umut ve destek oldu. Ziyaretler sırasında çocuklara bayramlık kıyafetler, ayakkabılar ve oyuncaklar hediye edilerek Kurban Bayramı sevinci yaşatıldı.
 

Ayrıca Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri bağışlanan kurban eti paylarını da vatandaşlara dağıtmak için yoğun mesai harcadı. Kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahiplerine kurban etleri dağıtıldı. Ekipler ayrıca belirlenen listelerin tamamına çat kapı ziyaretler gerçekleştirerek hem bayramlarını kutladı hem de ihtiyaçlarını karşıladı Çocukları da unutmayan ekipler, kıyafetler, ayakkabılar ve oyuncaklar hediyeler etti.

 

Bayramların eskisini aratmayacak şekilde geçmesini istediklerini belirten Başkan Oğuz: “Eski bayramları, güzelliklerini elimizden geldiğince yeşertmeye çalışıyoruz. Yeni nesile eski kültür ve gelenekleri göstererek, örf ve adetlerimizi hatırlatıyoruz. Paylaşmak yüzyıllardır bizim toplumumuzda var. Yüzyıllardır paylaşıyoruz, bundan sonra da paylaşarak devam etsin istiyoruz. Bayramların tadına varmanın güzelliğini hep birlikte yine paylaşarak yaşıyoruz. Yavrularımızın yüzlerindeki bu mutluluğu görmek de bizlere ikinci bir bayram yaşatıyor” dedi.