“BİR ÇİVİ BİLE ÇAKMADINIZ! YAZIK!”

Ankara Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda söz alan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın verdiği sözleri yerine getirememesini eleştirdi.


2 yıl önce ABB Başkanı Mansur Yavaş tarafından vaat edilen ve 2021 yılının Ekim ayında tamamlanması planlanan Açık Oto Pazarı’nda bugün itibariyle tek bir çivi dahi çakılmazken, atılan dolgu asfaltın ise yer yer büyük çatlaklarla çökme durumuna geldiği görüldü. Oto Pazarı’nın yapılması planlanan yerde incelemelerde bulunan Başkan Oğuz, hiçbir çalışmanın yapılmadığını, atılan asfaltta ise derin oyukların açıldığı yerleri tespit etmesi üzerine, ABB’nin bu sorumsuzluğunu meclise taşıdı.

 

Mecliste, 2 yıl önce yapılması planlanan ama bugün hala atıl durumda olan Oto Pazarı ile ilgili konuşan Başkan Oğuz, projeyi ilk duyduklarında ABB Başkanı Yavaş’a memnuniyetlerini dile getirdiklerini fakat bugüne kadar hiçbir çalışmanın yapılmamasının kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını ifade etti.

 

 

“İyi kötü orada bir yatırım var, bir eser var”

 

Oto Pazarı’nın hala faaliyete geçirilmediğini söyleyen Başkan Oğuz, “Son halini kendim dün bizzat gittim gördüm. İçim yandı. Sonuçta Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaralının parasını harcıyor. Biz kendi ilçe halkımızın parasını harcıyoruz. Orada bir yanlışlık gördüğüm zaman içim sızlıyor. İnanın derin çatlaklar oluşmuştu son yağışlardan sonra. Hepsini çektim. Sosyal medyamdan da İnşallah bugün akşam paylaşacağım. Niyetimiz şu, iyi kötü orada bir yatırım var, bir eser var, bir emek var. Ama bakım yok, kullanma yok, verimlilik yok” diye konuştu.

 

“Verin, biz çalıştıralım”
 

Oto Pazarı olarak kullanılacak alanın atıl durumda olmasından dolayı rahatsızlık duyduğunu ifade eden Oğuz, Kahramankazan Belediyesi olarak alanın işletmesine talip olduklarını belirtti. Başkan Oğuz konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Verin, biz çalıştıralım. Oto pazarıysa oto pazarı yapalım, modifiyeli araç kullanan gençlere tahsis edilecekse bırakın onlara tahsis edelim. Elbet bir şey yaparız. Sonuç itibariyle Büyükşehir oraya bir para vermiş. Sayın Başkan dinliyorsa lütfen personelinin dikkatini bu konuya çeksin. Gelinen son durum şu, dolgu halinde yaptığınız alan şu an çöküyor. Asfaltlar ortadan ikiye yarılıyor. İki elinizin gireceği derin çatlaklar oluşmuş ve meydan ikiye bölünüyor. Görüntülerini çektim atacağım. Yazıktır, günahtır.”